Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Power | 60W |
| Wattage | 60 |
| Lighting Color | Cool White |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Type | Glass |
| Usage/Application | Warehouse |
| Brand | DEV DIGITAL |
| Model Name/Number | 60W HBLU |
| Body Material | ALUMINIUM |
| Warranty | 2 Years |
| IP Rating | IP65 |
| Led Model | 3030 OSRAM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Wattage | 120 |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Brand | DEV DIGITAL |
| Beam Angle | 90° |
| Warranty | 2 YEAR |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Warehouse |
| Model Name/Number | 120W HBLU |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 85V TO 300V |
| Luminaire Light Beam Spread | 120 DEGREE |
| Driver | ISOLATED IP 67 |
| Body Material | ALUMINIUM |
| Surge Protection | 4 TO 6KV |
| Housing | ALUMINIUM DIE CAST |
| Certification | BIS, CE, ROHS |
| Light Life | 50000 HRS |
| CRI | >70 |
| Power Factor | >0.9 |
| Luminaire Housing | UFO TYPE |
| Isolation Test | YES |
| Cutoff | YES |
| Short Circuit Protection | YES |
| CCT | 3000K TO 6500K |
| Lumen | 130LM/W |
| Led Model | 3030 OSRAM |
| Power | 120W |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Power | 180W |
| Wattage | 180W |
| Lighting Color | Pure White |
| Type Of Light Application | Highbay |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| Model Type | UFO |
| Usage/Application | Warehouse |
| Brand | DEV DIGITAL |
| Model Name/Number | DEV_HBLU_180W |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | ALUMINIUM |
| Beam Angle | 120 Degree |
| IP Rating | IP66 |
| Led Model | 3030 OSRAM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: