Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Light Type | Well Glass Light |
| Wattage | 100 |
| Brand | DEV DIGITAL |
| Color Temperature | 6500K (Cool White) |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| IP Rating | IP65 |
| Material | Aluminum Die Cast |
| Frequency | 50HZ |
| Lumens | 140LM/WATT |
| Voltage | 230VAC |
| Lighting Color | WHITE |
| CRI | Less Than 80 Ra |
| Lumen per Watt | 140LM/WATT |
| Country of Origin | Made in India |
| Warranty | 2 YEAR |
| Optical cover | Glass cover |
| Operation Temperature | -10 to 50 DEGREE |
| Driver | Isolated Driver IP67 ( water proof) |
| Power Factor | >0.95 |
| SPD | 10KV SPD |
| Power Consumption | 100W |
| Light source | OSRAM 3030 (LM-80) |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Requirement | AC 100-240v,50-60Hz |
| Protection Rating | IP 65 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | 60W |
| Brand | DEV DIGITAL ELECTRONICS |
| Usage/Application | WARE HOUSE |
| Material | ALUMINIUM DIE CAST |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | ALUMINIUM |
| Lighting Color | Warm White, Cool White, Pure White |
| Type Of Light | Panel Light |
| Voltage | 230VAC |
| Frequency | 50HZ |
| Lumens | 140LM/W |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| CRI | Less Than 80 Ra |
| Certification | RoHS, CE,RoHS,ISO 90012015, CE |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Optical cover | Glass cover |
| Operation Temperature | -10 TO 50 DEGREE |
| Driver | Isolated Driver IP67 ( water proof) |
| Power Factor | >0.95 |
| Protection Rating | IP 65 |
| SPD | 10KV AVAILABLE IF REQUIRED |
| Power Consumption | 60 W |
| Light source | OSRAM 3030 (LM-80) |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Requirement | AC 100-240v,50-60Hz |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Wattage | 36 |
| Ingress Protection | IP65 |
| Housing Material | Die Cast |
| Brand | dev digital |
| Usage/Application | WARE HOUSE |
| Light Color | Cool White |
| Material | aluminium diecast |
| IP Rating | IP66 |
| CCT | 3000 K |
| Type Of Light | Panel Light |
| Frequency | 50HZ |
| Lumens | 140LM/W |
| Lumen Efficacy | >140LM/WATT |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Certification | RoHS, CE |
| Input Voltage | 230VAC |
| CRI | >70 |
| Warranty | 2 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
Housing - Die cast aluminum with powder coated
Finish- Grey / Black
Light Source - Osram / Seoul, LM-80 approved LED
Rated Lumens - 140 Lm/W
Control Gear - IP 66, 440V, OVP, UVP,BIS Approved
CRI - >70
Surge Protection -4 to 6 KV Inbuilt
Power Factor - >0.95
System Efficacy(LM/W) - 110
Input Voltage - 85 - 285 V AC
Colour - White/ Warm White / Red
/ Green / Blue / Pink / Amber
LED life Span -50000 Hour
LED Beam Angle - 120 Degree
Electrical Efficiency - >90%
Optical Efficiency - >93%
Thermal Efficiency - >90%
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Light Type | Well Glass Light |
| Wattage | 72 |
| Brand | DEV DIGITAL |
| Usage/Application | WARE HOUSE |
| IP Rating | IP65 |
| Material | aluminium diecast |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Type Of Light | Panel Light |
| Voltage | 230VAC |
| Lumens | 140LM/W |
| Frequency | 50HZ |
| Lighting Color | WHITE |
| Warranty | 2 YEAR |
| Lumen per Watt | 140LM |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Aluminium |
Housing - Die cast aluminum with powder coated
Finish- Grey / Black
Light Source - Osram / Seoul, LM-80 approved LED
Rated Lumens - 140 Lm/W
Control Gear - IP 66, 440V, OVP, UVP,BIS Approved
CRI - >70
Surge Protection -4 to 6 KV Inbuilt
Power Factor - >0.95
System Efficacy(LM/W) - 110
Input Voltage - 85 - 285 V AC
Colour - White/ Warm White / Red
/ Green / Blue / Pink / Amber
LED life Span -50000 Hour
LED Beam Angle - 120 Degree
Electrical Efficiency - >90%
Optical Efficiency - >93%
Thermal Efficiency - >90%
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Power | 40 W |
| Light Type | Flood Light |
| Wattage | 40W |
| Ingress Protection | IP65 |
| Housing Material | Die Cast |
| Brand | DEV DIGITAL |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Light Color | Cool White |
| Material | ALLUMINIUM |
| CCT | 3000 K |
| Voltage | 230VAC |
| Frequency | 50HZ |
| Lumens | 140LM/WATT |
| Lighting Color | WHITE |
| Warranty | 2 YEAR |
| Ambient Temperature Range | -10 TO 50 DEGREE |
| Lumen per Watt | 140OLM/WATT |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: