Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Protection Type | Flameproof |
| Zone Rating | Zone 1 & 2 |
| Power Rating | 250W |
| Light Source | LED |
| Gas Group | IIA; IIB; IIC |
| Mounting Type | Wall Bracket |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Certification | CMRI |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Application | Parking, Railway Crossing, Road Side, School Zone, Construction Site, Industrial Plant |
| Color | Amber |
| Light Diameter | 300 mm |
| Solar Panel Power | 20 W |
| Battery Type | LiFePO4 |
| Flashing Mode | Single Flash |
| Ingress Protection | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mount |
| Backup Time | 24 hours |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | 50W |
| Brand | DEV DIGITAL |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
| Driver Type | Isolated Driver |
| Body Type | Slim |
| Beam Angle | 120° |
50W LED FLOOD LIGHT – GALAXY ( DOWN CHOWK )
AVAILABLE COLOR : WHITE, WARM WHITE, INTERMEDIATE, GREEN, PINK, BLUE, RED, AMBER ( ANY ONE )
2835 OSRAM/BRIDGELUX (1WATT) LED
140LM/WATT
120 DEGREE BEAM ANGLE
1.6MM THICKNESS PCB
HEATSING PASTE FOR PROPER HEAT DISIPPATION
EARTHING FOR SAFETY
IP 67 WATERPROOF LED DRIVER ( CONTROL GEAR )
4-6KV INBUILT SURGE PROTECTION
10KV SURGE PROTECTION OPTION AVAILABLE IF REQUIRED
440VAC PROTECTION
LOW VOLTAGE PROTECTION
OVER VOLTAGE PROTECTION
HIGH PF (>0.9)
CRI >80
ALLUMINIUM DIE CAST FIXTURE WITH POWDER COATING ( BODY/ HOUSING )
LED COVER WITH TOUGHENED GLASS
WATERPROOF (IP 65/ IP 66)
BIS CERTIFIED PRODUCT
Additional Information:
Product Details:
| Signal Type | 3 Aspect |
| Light Diameter | 300 mm |
| Application | Highway, Toll Plaza, Industrial Gate, Campus Road, City Junction |
| Solar Panel Power | 20 W |
| Battery Type | LiFePO4 |
| Pole Height | 6 m |
| Ingress Protection | IP66 |
| Body Material | Polycarbonate |
| Operating Mode | Fully Solar |
| Controller Type | Vehicle Actuated |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Amber |
| Light Diameter | 300 mm |
| Solar Panel Power | 5 W |
| Battery Type | LiFePO4 |
| Flashing Mode | Single Flash |
| Application | Road Side, Railway Crossing, Parking, Industrial Plant, Construction Site, School Zone |
| Ingress Protection | IP54 |
| Body Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Pole Mount |
| Backup Time | 24 hours |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Vehicle Brand | dev digital |
| Light Type | LED |
| Installation Side | Rear |
| Lens Color | Amber |
| IP Rating | IP65 |
Additional Information: